Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0
Wyniki 1 do 10 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #7
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    Ostatnio wychowawca klasy zgłosił mi pewien problem dotyczący zmiany PINu dostepu.

    Od początku. Nauczyciele mają status Manager dostępu do zaplecza Joomli. Ograniczyłem nauczycielom dostęp tylko do tego komponentu.
    Ten konkretny nauczyciel w komponencie ma status Publikatora, Operatora I i Operatora II. Jest wychowawcą klasy.
    Po otworzeniu Menedżera uczniów i wybraniu ucznia ze swojej klasy, której jest wychowawcą, pole z PINem jest nieaktywne i pojawia się tekst "Nie masz uprawnień do zmiany..".
    Ma ktoś jakąś sugestie?
    Sugestie są takie: zgodnie z opisem w panelu pomocy uprawnienia do zmiany PIN posiada tylko administrator komponentu. Uważam, że nadanie takich uprawnień większej liczbie osób może doprowadzić do "przypadkowych" niekontrolowanych zmian

    Cytat Wysłane przez iros Zobacz wiadomość
    I jeszcze jedna kwestia. Jeżeli wpisuję frekwencję, to na karcie ucznia spóźnia się ona o jeden dzień, tzn. jeżeli zaznaczę, że nie było go w szkole 06.02 przez 6 godzin, to po zalogowaniu na kartę ucznia pokazuje, że nie było go 05.02.
    Błąd w skrypcie :o
    Korzystam z funkcji Joomla formatującej datę a to wiąże się z uwzględnieniem offsetu czasu ustawionego w danym serwisie.
    Jeżeli masz ustawiony offset czasu na -1 to zmienia się data o jeden dzień wstecz., ponieważ w bazie data danej absencji zapisana jest z godziną 00:00.
    W tej chwili nie mam czasu, ale może wieczorem przedstawię poprawkę

    edit:
    plik z poprawką błędnej daty frekwencji:
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez R&R : 15-02-2008 21:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •