[Pomysl na] moduł polskiej prognozy pogody
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: [Pomysl na] moduł polskiej prognozy pogody

  1. #1
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny [Pomysl na] moduł polskiej prognozy pogody

    Cześć

    Przeglądając zasoby Joomli przyszedł mi do głowy pomysł na moduł do wyświetlania prognozy pogody dla naszego kraju. W końcu my nie gęsi i swój moduł mieć powinniśmy.

    Owszem jest już kilka takich modułów wyświetlających dane z polskich portali ale nie ma takiego który wyświetlałby dane dla każdej gminy w naszym kraju. Dane (w postaci pliku graficznego) pochodziłyby z tego serwisu: http://weather.icm.edu.pl - przyglądam sie tej prognozie od dłuższego czasu i moge powiedzieć iż się sprawdza. Ale do rzeczy.

    Przykładowy plik prognozy dla np. Krakowa wygląda tak:
    http://weather.icm.edu.pl/gpp/data/2...5_col17_pl.png

    A teraz analiza tego linku:

    - weather.icm.edu.pl/gpp/data/ - link do katalogu z plikami - ta część nie zmienia się.
    - 2008 - aktualny rok
    - Jan - aktualny miesiac (wazna wielkosc pierwszej litery)
    - 13 - aktualna data
    - _06 i _018 - godziny z których są opracowane te modele - dosc czesto publikowane sa z ok. 2 godzinnym opoznieniem czyli model _06 jest opublikowany o 8 a ten z 18 jest o 20 i dopiero nastepnego dnia jest zmiana według tego samego schematu.
    - _row35 oraz _col17 - wspolrzedne na glownej mapie polski danej gminy/miejscowosci
    - _pl - jezyk - wartosc stala
    - .png - rozszerzenie pliku - wartosc stala

    Z opcji ktore bylyby do ustalenia przez uzytkownika to powinno wystarczyc poza "standardowymi" znanymi z Joomli wpisanie wspolrzednych danej miejscowosci do przepisania z pliku jaki jest na tym serwerze z prognozami czyli opcja "row" i "col".

    Ewentualnie z funkcjonalnosci moglby sie przydac cache gdyby nowego pliku nie bylo na serwerze icm-u.

    Uff. To chyba w najwiekszym skrócie cała idea aby nie zaśmiecać forum ewentualne szczegóły moge podesłać zainteresowanym na priv.

    Pozdrawiam
    Inkos

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    28-12-2007
    Skąd
    Wroclaw
    Wpisy
    111
    Punkty
    12

    Domyślny

    Pomysł dobry, TYLKO KTO TO ZROBI?
    Chętnie pomogę przy layoutcie i testach.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PanYeti Zobacz wiadomość
    Pomysł dobry, TYLKO KTO TO ZROBI?
    No własnie - jak napisałem ci w innym wątku. Pomysł jest tylko czasu na wykonanie brak...

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    28-12-2007
    Skąd
    Wroclaw
    Wpisy
    111
    Punkty
    12

    Domyślny

    Widzę, że masz wolną chwilę i odpisujesz ;)
    Czas, to jedna z niewielu rzeczy jakiej nam stale brakuje. Ja też mam tyły w paru projektach, ale dobrze jest mieć wciąż coś do zrobienia...
    Gdybym umiał więcej, chętnie bym pomógł. To, co umiem jest nieco specyficzne w swojej naturze, chociaż brzmi swojsko - programuję
    ale w innej przestrzeni. Redaguję też i łamię gazetę, jeśli więc moje umiejętności przydadzą się, służę pomocą.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •