Pytanie w sprawie Joomli
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Pytanie w sprawie Joomli

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-08-2006
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny Pytanie w sprawie Joomli

    Witam drogich kolegów i czytelników tego forum. Mam od pewnego czasu pewne pomysły itd związane z moim portalem regionalnym lecz przy dłuzszym zastanowieniu myśle również o zmianie cms-a. Aktualnie używam jPortala ponieważ znam go długi czas i wiadomo jak się ktoś przywiąrze cięzko to zmienić. Dlatego piszę na tym forum i przepraszam jeśli pomyliłem działy. Czy warto przenosić się na joomla i pytanie kolejne czy będę miał możliwości lepszy niż na jPortalu. Ja myśle osobiście że tak poniewać są o wiele bardziej rozbudowany dodatki do tego systemu i nie tylko lecz poprostu chodzi czy naprawdę jest warto dlatego pytanie do was zalerzy m ibardzo na takich modułach jak:
    - forum (integracja z portalem)
    - galeria zdjęć
    - katalog firm
    - ogłoszenia ( zmożliwoscia zamieszczania zdjęć)
    - rozbudowane możliwości dla usera
    Wiem że są to standartowe możliwości Joomli lecz naprawdę jeśli zamierzał bym się przenosićto zapewne inwestował bym w nią, Serdecznie pozdrawiam również daję linka do mojego serwisu który chcę przenieść. http://ekonin.net/ i daje linka do projektu który zamierzam wdrożyć(chyba) na joomli.
    http://193.227.116.226/~ekonin/test.jpg
    Proszę o szczerą radę. Serdecznie dziękuje i pozdrawiam Arek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Jportal byl niezly ale niestety zostal porzucony przez swoich autorow stad tez przenosiny na cos innego to raczej koniecznosc. System ktory nie ma wsparcia staje sie coraz mniej bezpieczny. Z Joomla mozesz liczyc na mocne wsparcie spolecznosci.

    Wszystkie punkty ktore wypisales sa do zrobienia na Joomla. Szablon i uklad bedzie wymagal troche czasu. Wymienione potrzebne dodatki czesciowo sa juz spolszczone lub jesli nie to zawsze mozesz to wykonac samodzielnie pobierajac np. z extensions.joomla.org.

    Niebardzo rozumiem punkt: "rozbudowane możliwości dla usera". Czy mozesz cos wiecej napisac w tym temacie.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2006
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    215
    Punkty
    12

    Domyślny

    Bardzo ładny masz ten serwis. Do teraz sądziłem, że jportal ma bardzo szablonową postać ( coś a'la php-fusion - nieważne jak zmodyfikujesz wygląd i tak będzie widać , ze to php-fusion;) )
    ad. "rozbudowane możliwości dla usera" - zapewne chodzi Ci o budowanie społeczność. W Joomli masz spore możliwości ( user ma możliwość posiadania własnego avarta, wgrywania zdjęć, udzielania się na forum , komentarze z avartem itd itp i dużo jeszcze by pisać). Ale wymaga to wgrania odpowiednich komponentów i dodatków (zazwyczaj darmowe i spolszczone).
    Co do reszty Inkos napisał co powinieneś wiedzieć

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-08-2006
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dzieki ale teraz małe pytanie, kiedyś obiłem sie otemat joomli i teraz chciałbym zrobić powrót jaką wersję mam wybrać bo znalazłem ich bardzo dużo i nie wiem co robić ?

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    22-02-2006
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    215
    Punkty
    12

    Domyślny

    Ja polecam 1.0.15-pl . Wprawdzie panel admina po angielsku ( jest i po polsku) ale bez problemu zaktualizujesz sobie do nowszej wersji ( jak wyjdzie). A wiadomo - nowsza wersja to poprawione błędy w bezpieczeństwie itd. Jest jeszcze Joomla 1.5.x ale to już zupełnie "inna bajka" - nie wiele jeszcze komponentów , modułów i dodatków działa bezproblemowo z nią. Jeżeli chcesz mieć to co napisałeś w pierwszym poście zainstaluj sobie 1.0.15-pl

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-08-2006
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny

    Własnie pobrałem i instaluje wielkie dzieki i mam nadzieje że bedzie miło m isie współpracowac w tym systemie jak i w modyfikacjach jego Pomysłów wiele czas zacząćpracę ;)

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •