Piractwo, nie dziękuje...
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Piractwo, nie dziękuje...

  1. #1
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Piractwo, nie dziękuje...

    W sumie długo zastanawiałem się na ile piractwo jest złe (bo jest złe),
    oczywiście nie wierze w te wszystkie kampanie typu " że jeśli ścigasz film, mp3 to nabijam kasę dealerom narkotykowym, popieram mafię".

    Ale co jeśli piractwo dotyczy szablonów, rozszerzeń dla Joomla!.
    Codziennie przeglądamy setki stron, różnych ...wiadomo, czasem na forum tu i tam niedoświadczony user trafi na szablon - patrzy DOWNLOAD i co robi ściąga, skąd może wiedzieć że jest "to nielegalna kopia". Jeśli po nazwie się nie skapnie że pochodzi od RT, JA, JJ to nie wie ... pobiera otwiera i używa.
    A przecież dolar kosztuje 2 zł, członkowsko w wielu filmach zagranicznych robiących piękne szablony to jedyne 60-70 $ / rok - czyli ~140 zł.
    A potem z takim "piratem" user zdaje pytanie na forum, ze to lub tamto nie działa ... etc.
    I tu się pytam skoro robisz realizacje za kasę, nie sądzę że za mniej niż 500 zł to co nie stać się kupić?
    Wolisz jeździć kradzionym samochodem i pytać się w salonie gdzie wlewa się do niego paliwo i czy nie mają aby zapasowych kluczyków i instrukcji obsługi?

    A teraz inne...
    Czasami widzę ciekawe rozszerzenie i mam ochotę je sprawdzić. I nie chodzi mi tylko o zrzuty ekranu, ale jak działa. Szczególnie jeśli producent nie dał wersji demo online. Co co robię ... kupuje czy szukam null'a ?
    A jeśli null'ek ma jedną linijke extra. Taką małą jedną, liniję kodu powiedźmy JS.
    Przeglądasz rozszerzenie działa i ...jest super. Przy tym zakładam, że uważasz że programy typu antywirus to zbędny dodatek.
    Budujesz komuś stronę firmową lub wręcz urzędową.
    I nagle 1000 osób oprócz informacji ze strony dostaje -> TROJANA!*
    I co wtedy, jeśli miałeś umowę o rzetelne wykonanie umowy, mówisz że ktoś się włamał / shackował stronę ?? A może to Ty ?
    Jak myślisz jak zachowa się Twój klient? Czy założy sprawę w sądzie o odszkodowanie? Czy warto?

    Jeśli nie znasz php i js - bądź świadom ryzyka!

    Ile kosztują rozszerzenia ? Mało.
    Czasami wręcz dostajesz je gratis z członkostwem ponieważ są dołączone do szablonów które kupujesz.

    *mogę podać przykład przynajmniej 3 osób, którym się to zdarzyło.

    p.s.
    TYLKO OD CIEBIE ZALEŻY CZY WOLISZ KRADZIONY I CZĘSTO DZIURAWY PRODUKT, CZY LEGALNĄ I AKTUALIZOWANĄ LIMUZYNĘ. DLATEGO NA TYM FORUM NIE POMAGAMY PIRATOM. WIERZ MI CZASEM ŁATWO ZGADNĄĆ CZY TWÓJ SZABLON JEST LEWY.

    p.s.
    Dziękuje Zwiastunowi za natchnienie do tej mini wypowiedzi ku przestrodze.
    Ostanio edytowane przez PeFik : 26-07-2008 12:59
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Popieram. Piratom mówimy NIE.
    Ostanio edytowane przez inkos : 26-07-2008 13:27

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-07-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zgadzam się,piractwo jest niedopuszczalne . Nic dodać nic ująć, trzeba zmienić mentalność naszego społeczeństwa, jak? Za młodu , zanim socjalizacja pierwotna nieuchronnie zinternalizuje w dzieciach , poczucie przyzwolenia na taki proceder. Piractwu i ograniczeniu , mówię : NIE.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na piractwo? Wolne oprogramowanie Szanowne Panie i Panowie. Oczywiście, są rzeczy, które chronić trzeba, ale także i w przypadku klubowych szablonów coś mi się wydaje niektórzy zbyt wiele chronią zamkniętą licencją!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-12-2006
    Skąd
    Gdynia
    Wpisy
    60
    Punkty
    10

    Domyślny

    wybaczcie ale nie za bardzo rozumiem o co chodzi PeFikowi w jego długiej wypowiedzi.

  7. #6
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wafcio Zobacz wiadomość
    wybaczcie ale nie za bardzo rozumiem o co chodzi PeFikowi w jego długiej wypowiedzi.
    Witam

    A co tu nie rozumieć ? wypowiada głośno jakie ma zdanie na temat piractwa - w skrócie, zanim ściągniesz pirata zastanów się czy ten kto to udostępnia nie robi tego tak zupełnie bezinteresownie - jaką masz gwarancję, że nie dostaniesz paczki z zaimplementowanym np. keyloggerem ?

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •