Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów - Strona 15
Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Wyniki 141 do 150 z 154

Temat: Szkoła - Komponent BasicSchool do publikacji ocen uczniów

  1. #141
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam wszystkich :-)
    Mam problem polegający na niemożności w zdefiniowanych klasach liczących 20 - 26 uczniów, wpisania ocen uczniom poniżej 15 pozycji. Po wpisaniu ocen nie są one zapisywane, lub pojawiają się w pozycji 15. Proszę o podpowiedź gdzie szukać błedu. Wersja BS 1.0.
    Ostanio edytowane przez Krah : 01-04-2008 21:43

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #142
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Krah Zobacz wiadomość
    Witam wszystkich :-)
    Mam problem polegający na niemożności w zdefiniowanych klasach liczących 20 - 26 uczniów, wpisania ocen uczniom poniżej 15 pozycji. Po wpisaniu ocen nie są one zapisywane, lub pojawiają się w pozycji 15. Proszę o podpowiedź gdzie szukać błedu. Wersja BS 1.0.
    Proponuję zaktualizować komponent do wersji 2.0 dostępnej tutaj: http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=62007&postcount=1

  4. #143
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie,
    Chyba tylko ja mam taki problem. Zaktualizowałem komponent do wersji 2.0. Problem z wpisem ocen pozostał. Poniżej 15 numeru oceny się nie zapisują lub pojawiają się w numerze 15. Proszę o pomoc gdzie szukać błędu.
    Ostanio edytowane przez Krah : 05-04-2008 10:12

  5. #144
    Debiutant
    Dołączył
    11-01-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z podglądem wszystkich ocen

    Witam serdecznie !!!

    Mam problem z opcją - Podgląd wszystkich ocen. Przy uruchomieniu tej opcji pokazuje się informacja serwera www:
    Internal Server Error

    The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
    Please contact the server administrator, root@localhost and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
    More information about this error may be available in the server error log.
    Apache/2.2.0 (Fedora) Server at zs1.edu.pl Port 80


    Nie mam pomysłu co z tym zrobić.
    Klasa 24 uczniów 17 przedmiotów
    BasicSchool ver.1.1
    Proszę o pomoc....

  6. #145
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Krah Zobacz wiadomość
    Witam ponownie,
    Chyba tylko ja mam taki problem. Zaktualizowałem komponent do wersji 2.0. Problem z wpisem ocen pozostał. Poniżej 15 numeru oceny się nie zapisują lub pojawiają się w numerze 15. Proszę o pomoc gdzie szukać błędu.
    Chyba rzeczywiście, tylko u ciebie występuje ten problem. Wcześniej nie zgłaszano takiego błędu.
    Testowałem komponent na serwerach z MYSQL w wersji 4.x.x i 5.x.x, a także z PHP w wersji 4 i jak i 5.
    Niestety obecnie nie wiem jaka może być przyczyna takiej sytuacji.

    Cytat Wysłane przez drzejan Zobacz wiadomość
    Mam problem z opcją - Podgląd wszystkich ocen. Przy uruchomieniu tej opcji pokazuje się informacja serwera www:
    Internal Server Error
    The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
    ...

    Nie mam pomysłu co z tym zrobić.
    Klasa 24 uczniów 17 przedmiotów
    BasicSchool ver.1.1
    Proszę o pomoc....
    W wersji 1.0 i wersji 1.1 zgłaszano mi problem z panelem podglądu wszystkich ocen.
    Sprawa została poprawiona w wersji 2.0, zatem proszę spróbuj zaktualizować komponent.

  7. #146
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Krah Zobacz wiadomość
    Witam ponownie,
    Chyba tylko ja mam taki problem. Zaktualizowałem komponent do wersji 2.0. Problem z wpisem ocen pozostał. Poniżej 15 numeru oceny się nie zapisują lub pojawiają się w numerze 15. Proszę o pomoc gdzie szukać błędu.
    Podobny przypadek miałem przy uzupełnianiu planu lekcji. Gdy pomiędzy godziną a minutami wpisywałem znaki ";" lub ",". Zadziałało gdy wprowadziłem ".".
    Ale oceny? tam może być tylko 1, 2, 3, 4, 5, i "+" lub "-". Chyba, że ustawiłeś inne.
    A może obrazek by pomógł?

  8. #147
    Debiutant
    Dołączył
    15-04-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny moduł do komponentu

    Witam wszystkoch! jestem ciekawy czy istnieje juz jakis modół do tego komponentu! najbardziej byłby milewidziany modół do dodawania danych z frontu strony! po co tyle ludzi( nauczycieli) ma sie zagłębiac w panelu administracyjnym! taki modół byłby bardzo wartosciowy i porządany przez wiele osób!

  9. #148
    Debiutant
    Dołączył
    01-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie.
    Mój problem ze znikającymi ocenami po numerze 15 został załatwiony. Wielkie wyrazy uznania dla admina z WCSS wroc.pl. Jeżeli ktoś będzie miał podobny problem to podaje rozwiązanie admina mojej strony. "Problem wynikł po części ze sposobu wprowadzania danych w tym formularzu. Formularz zawiera wiele pól (27 * każdy uczeń), i dlatego po osiągnięciu limitu nie można było dodać ocen kolejnemu uczniowi. Limit został zwiększony 5 krotnie, więc powinno wystarczyć na ponad 70 osób w klasie. Problem jest związany z modułem Suhosin w PHP".
    Teraz działa już pierwszorzędnie.
    Wielkie dzięki dla autora aplikacji.
    Pozdrawiam.

  10. #149
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sebekmati Zobacz wiadomość
    najbardziej byłby milewidziany modół do dodawania danych z frontu strony! po co tyle ludzi( nauczycieli) ma sie zagłębiac w panelu administracyjnym! taki modół byłby bardzo wartosciowy i porządany przez wiele osób!
    Front to z pewnością przyszłość dla BS. Z korespondencji jaką kiedyś prowadzilem z R&R coś takiego było w planach i z pewnością przez jakiś czas jeszcze pozostanie. Niestety wdrożenie czegoś takiego wymaga to dość sporego nakładu pracy no i oczywiście czasu. Z pewnością wcześniej powstanie wersja (choć tutaj ostatnie słowo ma R&R) w której zostaną uwzględnione wszelkie poprawki jakie zgłaszane są na forum.

    Na ta chwilę - jako coś zastępczego dla braku dostępu od frontu dla nauczycieli - mógłbym zaproponować komercyjne rozwiązanie ograniczenia zaplecza jakim jest komponent cACL. Można za jego pomocą ograniczyć dostęp do elementów zaplecza Joomla pozostawiając dostęp np. do wybranej sekcji aktualności oraz właśnie do Basicschool w którym dostęp do poszczególnych elementów jest już ograniczany przez sam komponent po odpowiedniej konfiguracji przez superadministratora. Niestety jest to wydatek wielu zielonych banknotów (109$) jednak przy założeniu iż jest to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające nie tylko ograniczenie dostępu do BS może to być sensowne rozwiązanie.

  11. #150
    Debiutant
    Dołączył
    04-09-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    może by tak dać skale ocen od 0 do 110 %, albo ustalania systemu oceniania. Ja nie moge używać komponentu bo mam oceny %

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •