Błąd certyfikatu
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Błąd certyfikatu

  1. #1
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny Błąd certyfikatu

    Witam,
    Poczytałem, potestowałem różne wersje joomla i znalazłem to co spełnia moje oczekiwania...
    Wybrańcem został pakiet "Virtuemart Jarzębina" oparty o Joomla1.5.6 Postawiłem to na serwerze NetArt (Nazwa.pl) i po przekierowaniu domeny pojawiła sie niespodzianka:
    Wystąpił problem z certyfikatem zabezpieczeń tej witryny sieci Web







    Certyfikat zabezpieczeń przedstawiony przez tę witrynę sieci Web został wystawiony dla adresu innej witryny.


    Problemy z certyfikatem zabezpieczeń mogą wskazywać na próbę oszukania Cię lub przechwycenia danych, które wysyłasz do serwera.



    I zonk jak klient na "dzień dobry" dostaje takei ostrzeżenie. Domyślam sie, że w grę wchodza tu sprawy zabezpieczeń - może ssl. Nie wiem...
    Czy ktoś się kiedyś z tym spotkał? - przeszperałem fora - mam nadzieję, zę w miarę dokładnie, ale nie znalazlem podobnego problemu...
    Ratunku!!!
    Nie wiem czy o tym rozmawiać z administratorem serwera, czy moze to kwestia ustawień w joomla... Nie wiem nic...
    ps. Problem az do rozwiazania mozan obejrzeć na www.fundacja-dar.pl (strona w produkcji)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny

    Heh - znalazłem błąd. (Swój)
    Rada dla kolejnych czytających...
    Nie grzebać w ustawieniach SSL - oryginalnie są ustawione dla serwera dostawcy.
    W moim przypadku https://user.nazwa.pl - gdy zmieniłem to na https://mojadomena.pl - zaczął się wyżej opisany problem.
    Czyli nie grzebać.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    tak nazwa ma z tego co pamietam jeden adres certyfikatu 'ogolny', jesli chcesz wlasny to trzeba dokupic
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  5. #4
    Blokowany
    Dołączył
    09-08-2008
    Wpisy
    154
    Punkty
    9

    Domyślny Certyfikat w Nazwa.pl

    Hmm...

    Trochę to już poza początkowym wątkiem, ale przy okazji...
    Czy wiesz może, jakie ew korzyści można mieć z posiadania własnego certyfikatu, i ile to kosztuje?

    No i czy w przypadku sklepu jest konieczne posiadanie własnego certyfikatu czy wystarczy ten z nazwa.pl?

    Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tematem certyfikatu stąd to może głupie pytanie... A odpowiedz z pewnością jeszcze komuś się przyda...

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    09-12-2006
    Skąd
    Lubliniec
    Wpisy
    302
    Punkty
    14

    Domyślny

    Korzyść jest napewno taka, że certyfikat jest wydany i podpisany jako Twój co uwiarygadnią Cię w oczach klientów. Certyfikat zwiększa bezpieczeństwo przesyłanych danych np formularzami a więc chroni dane osobowe twoich klientów. Ceny certyfikatów są różne, zależne od firmy które je oferują oraz od poziomu certyfikacji. Ceny zaczynają się od ok 200zł/rok zobacz
    Pozdrawiam Keran
    ________________________
    • webwizard.pl - projektowanie stron i sklepów internetowych.

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    rapidssl.com - tanie certyfikaty, koło 60dolców czyli 130zł

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •