Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0 - Strona 10
Strona 10 z 55 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Wyniki 91 do 100 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

  1. #91
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gim2ost Zobacz wiadomość
    Nie można drukować listy uczniów, wykazu ocen. Zarówno nauczyciel jak i administrator...
    Mam podobny problem, tylko że po naciśnięciu DRUKUJ zamiast wywołania pliku printpdf.php z odpowiednimi opcjami, przeglądarka internetowa na siłę chce mnie przenieść do pliku index.php, którego przecież nie ma w katalogu printpdf.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #92
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gim2ost Zobacz wiadomość
    Nie można drukować listy uczniów, wykazu ocen. Zarówno nauczyciel jak i administrator.
    Otrzymuje komunikat
    The requested URL /administrator/components/com_basicschool/printpdf/tmp.7800e7b53e87e6c7983c2c465b3ee3fa.pdf was not found on this server.
    Sprawdź proszę, czy po naciśnięciu drukuj we wskazanym katalogu na Twoim serwerze www znajduje się plik ....pdf. sprawdzenia dokonaj zaraz po próbie generowaniu wydruku bez przeładowania strony ( po przeładowaniu pliki są kasowane).
    Jeżeli takiego pliku nie będzie to prawdopodobnie ustawione atrybuty nie pozwalają na zapis plików w tym katalogu.
    Problem może być również związany z instalacją joomli w podkatalogu domeny głównej i błędną ścieżką do pliku pdf.
    Cytat Wysłane przez Qtuzow Zobacz wiadomość
    Mam podobny problem, tylko że po naciśnięciu DRUKUJ zamiast wywołania pliku printpdf.php z odpowiednimi opcjami, przeglądarka internetowa na siłę chce mnie przenieść do pliku index.php, którego przecież nie ma w katalogu printpdf.
    A jest plik printpdf.php ? czy wyświetla się okno do wydruku ? jaki przeglądarka zgłasza błąd ?


    Zakładam że w obydwu przypadkach sprawa dotyczy wersji 2. komponentu,
    nie wiem też czy po aktualizacji czy też nowa instalacja.

  4. #93
    Debiutant
    Dołączył
    17-09-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam Po zainstalowaniu komponentu w wersji 2.1b na stronie szkoły i pierwszych testach zauważyłem pewne problemy i nie bardzo wiem, co z nimi zrobić. Może ktoś ma już pomysł, jak im zaradzić?

    Załóżmy hipotetyczną sytuację, że klasa liczy 20 osób. 15 osób to dziewczyny, 5 osób to chłopaki. Wszystkie osoby w klasie uczą się języka angielskiego natomiast jeśli chodzi o drugi język obcy to 12 osób wybrało naukę języka niemieckiego a 8 języka rosyjskiego. (tak bywa u nas rzeczywiście). Założeń ciąg dalszy. W poniedziałek na pierwszej godzinie chłopcy mają WF a dziewczyny fizykę. Na drugiej godzinie grupa języka niemieckiego ma wybrany przez siebie język, analogicznie jest z grupą rosyjską. Na trzeciej godzinie klasa ma informatykę z podziałem na dwie grupy.

    Przy edycji uczniów w klasie przy edytowaniu ucznia mam opcję przypisania go do pierwszej lub drugiej grupy w klasie. Problem polega na tym, że uczniowie zostają przypisani do danej grupy "na sztywno" a grupy nie mają takiego samego składu na wszystkich przedmiotach. Na WF grupa I (dziewczyny ) liczy przecież 15 osób a druga (chłopcy) 5 osób. Na drugiej godzinie grupa I (uczący się j. niemieckiego) liczy 12 osób a grupa 2 (j.rosyjski) tylko 8 osób. Jeszcze inaczej podział wygląda np. na informatyce gdzie klasa dzieli się dokładnie po połowie. W związku z tym plan lekcji przypisany do ucznia jest niezgodny ze stanem faktycznym. Dodatkowo pojawiają się problemy z wpisywaniem frekwencji bo jest ona powiązana z jego planem.

    Na przykład Jasio przypisany do grupy pierwszej według edytowanego planu ma na przykład w środę na pierwszej lekcji WF ale to nie prawda bo na WF pierwszą grupę tworzą dziewczyny. Gdyby Jasiu był w srodę nieobecny powinienem mu we frekwencji zapisać również nieobecność na WF dziewcząt. Powiedzmy, że w czwartek na 7 lekcji WF mają z kolei chłopcy (grupa 2), Jasiu zwiał na wagary ale nie można mu zaznaczyć nieobecności bo według planu Jasiu nie powinien mieć wtedy lekcji (przecież jest w grupie pierwszej).
    W efekcie statystyki dotyczące frekwencji Jasia są niezgodne ze stanem faktycznym.
    Problem drugi. Jeśli z dwudziestu osób w mojej klasie dwie nie chodzą na religię i zaznaczyłem to przy ich edycji to i tak są one uwzględniane przy statystyce frekwencji na tym przedmiocie. Jeśli na przykład w środę, kiedy odbyła się lekcja religii obecni byli na niej wszyscy uczniowie system pokazuje w module frekwencji, że tego dnia na religii absencja wynosiła 0 a obecnych było 20 osób. W efekcie wpływa to na globalną ilość godzin w klasie i też fałszuje statystyki.
    Zauważyłem również, że po wpisaniu oceny nauczyciel nie może jej już usunąć a co najwyżej zastąpić inną. Co zrobić w przypadku wpisu pomyłkowego?. "Klepnąłem" uczniowi ocenę ze sprawdzianu, na którym nie był?
    Pozdrawiam serdecznie
    H.

  5. #94
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny Pdf-y

    Problem dotyczy wersji 1.1 BS. Wyłączyłem swoje komunikaty błędów i mam cosik takiego w otwartym okienku: The requested URL /edziennik/administrator/components/com_basicschool/printpdf/index.php was not found on this server czyli znowu szuka przeglądarka pliku, którego nie powinna. Joomla nie jest rzeczywiście zainstalowana w katalogu głównym. Oczywiście plik printpdf.php jest na serwerze. To jest nowa instalacja BS 1.1.
    Ostanio edytowane przez Qtuzow : 17-09-2008 19:29

  6. #95
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez historikus Zobacz wiadomość
    [...]
    Załóżmy hipotetyczną sytuację, że klasa liczy 20 osób. 15 osób to dziewczyny, 5 osób to chłopaki. Wszystkie osoby w klasie uczą się języka angielskiego natomiast jeśli chodzi o drugi język obcy to 12 osób wybrało naukę języka niemieckiego a 8 języka rosyjskiego. (tak bywa u nas rzeczywiście). Założeń ciąg dalszy. W poniedziałek na pierwszej godzinie chłopcy mają WF a dziewczyny fizykę. Na drugiej godzinie grupa języka niemieckiego ma wybrany przez siebie język, analogicznie jest z grupą rosyjską. Na trzeciej godzinie klasa ma informatykę z podziałem na dwie grupy.

    Przy edycji uczniów w klasie przy edytowaniu ucznia mam opcję przypisania go do pierwszej lub drugiej grupy w klasie. Problem polega na tym, że uczniowie zostają przypisani do danej grupy "na sztywno" a grupy nie mają takiego samego składu na wszystkich przedmiotach. Na WF grupa I (dziewczyny ) liczy przecież 15 osób a druga (chłopcy) 5 osób. Na drugiej godzinie grupa I (uczący się j. niemieckiego) liczy 12 osób a grupa 2 (j.rosyjski) tylko 8 osób. Jeszcze inaczej podział wygląda np. na informatyce gdzie klasa dzieli się dokładnie po połowie. W związku z tym plan lekcji przypisany do ucznia jest niezgodny ze stanem faktycznym. Dodatkowo pojawiają się problemy z wpisywaniem frekwencji bo jest ona powiązana z jego planem.

    Na przykład Jasio przypisany do grupy pierwszej według edytowanego planu ma na przykład w środę na pierwszej lekcji WF ale to nie prawda bo na WF pierwszą grupę tworzą dziewczyny. Gdyby Jasiu był w srodę nieobecny powinienem mu we frekwencji zapisać również nieobecność na WF dziewcząt. Powiedzmy, że w czwartek na 7 lekcji WF mają z kolei chłopcy (grupa 2), Jasiu zwiał na wagary ale nie można mu zaznaczyć nieobecności bo według planu Jasiu nie powinien mieć wtedy lekcji (przecież jest w grupie pierwszej).
    W efekcie statystyki dotyczące frekwencji Jasia są niezgodne ze stanem faktycznym.
    Tak jest w istocie - niestety aktualna wersja komponentu nie uwzględnia podziału na grupy przedmiotowe dla różnych przedmiotów oddzielnie
    No cóż jest to tylko darmowy skrypcik który każdy może zmodyfikować dla swoich potrzeb
    Cytat Wysłane przez historikus Zobacz wiadomość
    Problem drugi. Jeśli z dwudziestu osób w mojej klasie dwie nie chodzą na religię i zaznaczyłem to przy ich edycji to i tak są one uwzględniane przy statystyce frekwencji na tym przedmiocie. Jeśli na przykład w środę, kiedy odbyła się lekcja religii obecni byli na niej wszyscy uczniowie system pokazuje w module frekwencji, że tego dnia na religii absencja wynosiła 0 a obecnych było 20 osób. W efekcie wpływa to na globalną ilość godzin w klasie i też fałszuje statystyki.
    Taka sytuacja została uwzględniona i w mojej instalacji nie ma z tym problemu. Absencja w tym wypadku powinna rzeczywiście wynosić 0 natomiast liczba obecnych jest pomniejszona o uczniów, którzy na ten przedmiot nie uczęszczają. Dodatkowo na siatce godzin dla tych uczniów przedmioty powinny być zaznaczone ikoną "kłódeczki".
    Cytat Wysłane przez historikus Zobacz wiadomość
    Zauważyłem również, że po wpisaniu oceny nauczyciel nie może jej już usunąć a co najwyżej zastąpić inną. Co zrobić w przypadku wpisu pomyłkowego?. "Klepnąłem" uczniowi ocenę ze sprawdzianu, na którym nie był?
    Faktycznie, nie można zapisać danych w przypadku gdy z danego przedmiotu nie wpisano żadnych ocen żadnemu uczniowi z klasy - czyli także gdy usuwa się jedyną wpisaną ocenę (poprawię w kolejnej wersji)
    W każdym razie, zawsze ocenę można usunąć edytując oceny danego ucznia - wejście z panelu podglądu wszystkich ocen

    Cytat Wysłane przez Qtuzow Zobacz wiadomość
    Problem dotyczy wersji 1.1 BS. Wyłączyłem swoje komunikaty błędów i mam cosik takiego w otwartym okienku: The requested URL /edziennik/administrator/components/com_basicschool/printpdf/index.php was not found on this server czyli znowu szuka przeglądarka pliku, którego nie powinna. Joomla nie jest rzeczywiście zainstalowana w katalogu głównym. Oczywiście plik printpdf.php jest na serwerze. To jest nowa instalacja BS 1.1.
    Zatem proponuję aktualizację do wersji 2.
    Jak wspomniałem na początku wątku, niestety nie będę poprawiał wersji 1. komponentu ;)

  7. #96
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dziękuję za sugestie. Problem rozwiązałem. Okazało się, że przyczyną braku możliwości drukowania było odinstalowanie komponentu Docman. Po ponownym doinstalowaniu wszystko dział jak powinno.

  8. #97
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny PDF-y

    Zainstalowałem najnowszą wersję BS 2.1b, ale problem nadal występuje. Chociaż 2 razy udało mi się zapisać pdf-y z ocenami, ale po ponownym włączeniu kompa znowu przeglądarka chce mnie na siłę przenieść do index.php. Zgłosiłem problem do pomocy technicznej usługodawcy u którego mamy wykupiony serwer WWW, ale nic mi nie pomogli, bo im plik pdf się utworzył (nawet mi go wysłali). Czyżby problem tkwił w ustawieniach serwera?

  9. #98
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gim2ost Zobacz wiadomość
    Dziękuję za sugestie. Problem rozwiązałem. Okazało się, że przyczyną braku możliwości drukowania było odinstalowanie komponentu Docman. Po ponownym doinstalowaniu wszystko dział jak powinno.
    Hmm... komponent basicschool nie jest powiązany z komponentem docman. jednak możliwe że komponent docman zmienił atrybuty dostępu do katalogów...
    Cytat Wysłane przez Qtuzow Zobacz wiadomość
    Zainstalowałem najnowszą wersję BS 2.1b, ale problem nadal występuje. Chociaż 2 razy udało mi się zapisać pdf-y z ocenami, ale po ponownym włączeniu kompa znowu przeglądarka chce mnie na siłę przenieść do index.php. Zgłosiłem problem do pomocy technicznej usługodawcy u którego mamy wykupiony serwer WWW, ale nic mi nie pomogli, bo im plik pdf się utworzył (nawet mi go wysłali). Czyżby problem tkwił w ustawieniach serwera?
    Zatem czasami działa i czasami nie działa... piszesz po resecie kompa nie działa tzn. resecie Twojego komputera czy też serwera? jeżeli Twojego to może korzystasz z jakiś specyficznych ustawień przeglądarki, może firewalla.
    Komponent raczej powinien działać prawidłowo, tym bardziej że z pomocy technicznej Twojego hostingu otrzymałeś info że pdf'y się generują.

  10. #99
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-09-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    10

    Domyślny Stopka

    To może pytanie z innej beczki. Czy mógłbym skrócić info: Copyright © 2007 - 2008 BasicSchool Component do postaci © 2007 - 2008 BasicSchool albo © BasicSchool?

  11. #100
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    RAR Ci pewno odpowie, ale istota tej informacji sprowadza się a) do nazwy, b) do łącza, a nie szczegółów typu daty, słowa Copyright czy tym bardziej Component
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 10 z 55 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •