Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 548

Temat: Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie po zmianie z 1 na 2 baza danych dostała "kota". Koniecznie musiałem zainstalować komponent od podstaw. Pracy przybyło, ale baza działa bez problemów.

  2. #2
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny instalacja

    No to łopatologicznie.
    1. Robię backup bazy danych.
    2. Odinstalowuję BS 1.1.
    3. Instaluję BS 2.0.
    4. Przywracam bazę z backupu.
    5. Wszystko działa???? Czy wprowadzone klasy, uczniowie, oceny się znajdą?

  3. #3
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    iros W paczce z komponentem jest plik z dokładną instrukcją co i jak należy zrobić aby zaktualizować BS z poprzedniej wersji tego komponentu. Przeczytaj i wykonaj zgodnie z tym co tam zapisano.

    waldemdy Nie zgodze się z Tobą gdyż ten BS to jednak duże zmiany w porównaniu z poprzednią wersją tego komponentu. Zmiany których części po prostu nie widać jak m.in. optymalizacja kodu itp. To są naprawde duże zmiany w porównaniu do pierwotnej wersji tego komponentu, czasu jaki minął od jego publikacji na tym forum, a także faktu iż jest tworzony przez JEDNĄ osobę.

    Ten komponent dla R&R jest dodatkowym "hobby" a nie głównym zajęciem z którego się utrzymuje dlatego proszę o wyrozumiałość i ograniczenie pytań z zakresu dlaczego to jest tak a nie inaczej a tego nie ma a powinno być. Dzięki pracy R&R szkolne strony oparte na Joomla mają możliwość skorzystania z DARMOWEGO komponentu Dzienniczka (nie ma innej rozwijanej nadal alternatywy) zamiast różnych komercyjnych rozwiązań.

    Jeśli udałoby się z tej przecież niemałej grupy nauczycieli informatyki którzy najczęściej prowadzą też szkolne strony www pozyskać osoby do współpracy przy rozwoju tego komponentu to możemy myśleć o przyszłości. Teraz nie narzekajmy tylko cieszmy się z tego co mamy. A co bedzie w przyszłości to się zobaczy. ;)

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    10-09-2007
    Wpisy
    112
    Punkty
    23

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez waldemdy Zobacz wiadomość
    U mnie po zmianie z 1 na 2 baza danych dostała "kota".
    Możesz mi powiedzieć czy błędy wystąpiły podczas wykonania polecenia aktualizującego bazę zawartego w pliku update.txt.
    Czy też po tej aktualizacji i wgraniu plików do odpowiednich katalogów - w samym komponencie wystąpiły błędy?

  5. #5
    Bywalec iros awatar
    Dołączył
    17-11-2007
    Wpisy
    116
    Punkty
    12

    Domyślny

    Przepraszam inkos gapa ze mnie.

  6. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-09-2006
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie, problem z bazą nie miał raczej nic wspólnego z komponentem. Mój dostawca kei.pl wymieniał z soboty na niedzielę MySql na wersję 5.0.37. to było powodem wywalenia się bazy. Jeśli chodzi o frekwencję to u mnie to nie działa. Jedyny przycisk, który nie jest aktywny, chyba, że robię coś nie tak...

    już wiem, bez podania planu lekcji przycisk nie działa... a sama frekwencja.. cóż jestem pod wielkim wrażeniem!!! Doskonałe!!! Oto mi chodziło... Teraz już wiem na czym polegał ten przeskok z 1 na 2!
    Ostanio edytowane przez waldemdy : 13-02-2008 10:16

  7. #7
    Debiutant
    Dołączył
    22-10-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny BasicSchool 2.4

    Chcilibyśmy zaimplementowa ten komponent w Polskiej Szkole w Bristolu. Ale na nasze nieszczęście zajęcia odbywają się tylko w soboty. Czy jest możliwe, i ewentualnie jak i gdzie, wprowadzenie pewnych zmian, które umożliwią nam używanie tego komponentu?
    Pozdrawiam

  8. #8
    Debiutant
    Dołączył
    24-08-2010
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam.
    Loguję się jako uczeń od frontu, widzę pierwszą stronę w dzienniczku (dane ogólne), ale jak chcę podglądnąć pozostałe karty (semestr 1, semestr 2, frekwencja) to mnie wylogowuje i pojawia się informacja
    "Brak autoryzacji - błędny PIN lub dane Ucznia !!!". I ta ze wszystkimi uczniami. Zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?? Proszę o pomoc.


    ---------- Post dodany o 11:29 ---------- Poprzedni post był o 06:50 ----------

    zmieniłem templatkę na inną i teraz działa - ok. uważam wątek za zamknięty - chociaż coś w tym jest nie tak (ale jak ktokolwiek dojdzie dlaczego tak się dzieje to proszę i info)

  9. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-08-2009
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny Dodawanie przedmiotów

    Witam
    Zainstalowałem wersję 2.5 dla Joomla 1.5 i po dodaniu nauczycieli w panelu konfiguracyjnym oraz zaznaczeniu którzy nauczyciele mają jakie uprawnienia nie mogę dodać przedmiotów. Pojawia się komunikat:

    "Nie utworzono jeszcze listy nauczycieli w panelu konfiguracji !!!"

    Ktoś może ma jakiś pomysł ??

    Strona chodzi na:
    Joomla 1.5.20
    PHP: 4.4.9
    apahe2handler

    Pozdrawiam

    Krzysiek

  10. #10
    Debiutant
    Dołączył
    11-12-2010
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam dwa pytania:
    1. Sprawdziłem ustawienia tabel w bazie danych i były ustawione na 255, czyli je zmieniłeś już sam - tak rozumiem? Dotyczy ograniczenia ilości nauczycieli w szkole. Zgadzam się też z kolegą, że 36 nauczycieli to wcale nie jest dużo.
    2. Pytanie dotyczy licencji. Powiem szczerze zamotałem się czytając twój wątek, bo chyba coś mnie zmuliło. Nie wiem jak w końcu mam traktować licencję gdy chę użyć komponentu na stronie szkoły?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •