Rozpoczynamy tłumaczenie Joomla 1.5
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Rozpoczynamy tłumaczenie Joomla 1.5

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Miło i sympatycznie.
    Praca nad spolszczeniem Joomla 1.5 jest w znacznym stopniu zaawansowana. W tzw. brudnopisie spolszczenie jest gotowe od wielu miesięcy. Ponieważ jednak po pierwszym kosztującym sporo wysiłku etapie CoreDev wprowadziło tyle zmian, że całą pracę nad tłumaczeniem trzeba było wykonac ponownie, w obawie by po raz kolejny sytuacja się nie powtórzyła, zatrzymaliśmy tłumaczenia na pewnym etapie. Z wersji 1.5 beta wynika, że istotniejszych zmian już nie będzie, tak że zapewne w najbliższym czasie sfinalizujemy i nasze działanie.
    Skoro dysponujecie siłami na tłumaczenia, może warto wesprzeć nas pracami mniej czasochłonnymi i zobowiązującymi, a równie pozytecznymi - polonizacją składników.
    Będziemy również wdzięczni oczywiście za testy.
    Ad. kolejjne wydania Joomla 1.5
    W przypadku Joomla 1.5 nie będzie potrzeby kolejnych wydań. Wszystkie elementy językowe wymagające tłumaczenia zostały wyodrębnione w pliki językowe. Zatem wystarczać będzie ewentualna aktualizacja czy drobne korekty pakietu językowego.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    09-05-2007
    Skąd
    Gdańsk
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Praca nad spolszczeniem Joomla 1.5 jest w znacznym stopniu zaawansowana. W tzw. brudnopisie spolszczenie jest gotowe od wielu miesięcy. Ponieważ jednak po pierwszym kosztującym sporo wysiłku etapie CoreDev wprowadziło tyle zmian, że całą pracę nad tłumaczeniem trzeba było wykonac ponownie, w obawie by po raz kolejny sytuacja się nie powtórzyła, zatrzymaliśmy tłumaczenia na pewnym etapie. Z wersji 1.5 beta wynika, że istotniejszych zmian już nie będzie, tak że zapewne w najbliższym czasie sfinalizujemy i nasze działanie.
    Zdaję sobie doskonale sprawę, że tłumaczenie w trakcie ostrej pracy developerskiej, to strasznie nadmiarowa praca i raczej frustrująca, wcale się nie dziwię, że wstrzymaliście pracy do czasu ustabilizowania się kodu joomli :-).

    Jeśli zaczęliście (czy mam używać liczby mnogiej, czy liczby pojedynczej = zwiastun?) już prace, to może warto przesłać nam pliki przetłumaczone do czasu wstrzymania - może to nam przyspieszy dokończenie Waszej pracy?

    Mamy konkretny wewnętrzny termin, gdy musimy mieć spolszczoną joomle 1.5 i to jest kwestia tygodnia, maks do półtorej tygodnia, stąd też uruchomienie projektu spolszczania i wyasygnowania zasobów ludzkich. Spolszczenie nie musi być perfekcyjne, ale musi być. Może dzięki temu wszyscy na tym zyskamy (dzięki temu, że ktoś coś potrzebuje rozwija się cały open-source) ;-).

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Skoro dysponujecie siłami na tłumaczenia, może warto wesprzeć nas pracami mniej czasochłonnymi i zobowiązującymi, a równie pozytecznymi - polonizacją składników.
    Komponenty nie są dla nas teraz kluczowe, a siły robocze są wyrywane na coś, co musi być zrealizowane - niestety takie są realia, a ludzie nie narzekają na wolny czas...

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Będziemy również wdzięczni oczywiście za testy.
    Przy okazji może coś pomożemy :-)

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Ad. kolejjne wydania Joomla 1.5
    W przypadku Joomla 1.5 nie będzie potrzeby kolejnych wydań. Wszystkie elementy językowe wymagające tłumaczenia zostały wyodrębnione w pliki językowe. Zatem wystarczać będzie ewentualna aktualizacja czy drobne korekty pakietu językowego.
    Zgadza się. Dlatego też można zadbać, by wersja PL była up-to-date przy kolejnych maintenance releasach joomli, a nie kosztuje to już tyle pracy. To znacznie ułatwia późniejszą konserwację site'ów opartych o joomle.
    Ostanio edytowane przez madlyR : 09-05-2007 16:02
    Radosław Śliwiński
    MAD Multimedia ____ http:/www.mad.com.pl

  3. #3
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez madlyR Zobacz wiadomość
    Mamy konkretny wewnętrzny termin, gdy musimy mieć spolszczoną joomle 1.5 i to jest kwestia tygodnia, maks do półtorej tygodnia, stąd też uruchomienie projektu spolszczania i wyasygnowania zasobów ludzkich. Spolszczenie nie musi być perfekcyjne, ale musi być.
    Nie biorę osobiście udziału w tłumaczeniu J! 1.5, ale czytając Twój post mam takie spostrzeżenia:
    • skoro macie termin = to macie zamówienie
    • skoro macie zamówienie = to macie z tego konkretne profity
    • skoro macie profity = to co mają mieć Ci ludzie z PCJ!, którzy poświęcili swój prywatny czas na dotychczasowe tłumaczenie?
    To takie moje luźne spostrzeżenia, nie chcę by zostały jakoś negatywnie odebrane - ale czytając to wszystko odwróciłem całą sytuację:
    • dostaliście zamówienie, zrobiliście tłumaczenie, dostaliście granty i... dostajecie prośbę, aby udostępnić Wasze tłumaczenie za free dla społeczności OpenSource.
    No i co?
    Udostępniacie?
    Może dzięki temu wszyscy na tym zyskamy (dzięki temu, że ktoś coś potrzebuje rozwija się cały open-source) ;-).
    Społeczność mam nadzieję zyska (polski lang do 1.5), chodziło mi w tym miejscu tylko o docenienie pracy innych ludzi.

    To takie moje luźne spostrzeżenia, nie chcę by zostały bynajmniej odebrane negatywnie (nic do nikogo nie mam) - uważam, że wszystko jest zapewne kwestią uzgodnienia konkretów, tu oczywiście ukłon w stronę Zwiastuna i pozostałych ludzi pracujących nad tłumaczeniem.
    Ostanio edytowane przez Sova : 09-05-2007 18:30
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    09-05-2007
    Skąd
    Gdańsk
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Nie biorę osobiście udziału w tłumaczeniu J! 1.5, ale czytając Twój post mam takie spostrzeżenia:
    • skoro macie termin = to macie zamówienie
    • skoro macie zamówienie = to macie z tego konkretne profity
    • skoro macie profity = to co mają mieć Ci ludzie z PCJ!, którzy poświęcili swój prywatny czas na dotychczasowe tłumaczenie?
    To w sumie nieistotne, ale nie. Startujemy w przetargu na projekt, który będzie realizowany w perspektywie miesięcy do przodu i proponujemy pewne rozwiązania oparte na nowej Joomli, musimy też zaprezentowąc w działaniu te rozwiązania, stąd terminy. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wdrażać na tym etapie komercyjną witrynę opartą o Joomla 1.5.

    Profitów więc brak.
    Chęć wsparcia projektu jest.
    Pytania o creditsy (wszak to OpenSource).
    Stąd też pytania, czy nie dublujemy czyjejś roboty.

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    To takie moje luźne spostrzeżenia, nie chcę by zostały jakoś negatywnie odebrane - ale czytając to wszystko odwróciłem całą sytuację:
    • dostaliście zamówienie, zrobiliście tłumaczenie, dostaliście granty i... dostajecie prośbę, aby udostępnić Wasze tłumaczenie za free dla społeczności OpenSource.
    No i co?
    Udostępniacie?
    Społeczność mam nadzieję zyska (polski lang do 1.5), chodziło mi w tym miejscu tylko o docenienie pracy innych ludzi.

    To takie moje luźne spostrzeżenia, nie chcę by zostały bynajmniej odebrane negatywnie (nic do nikogo nie mam) - uważam, że wszystko jest zapewne kwestią uzgodnienia konkretów, tu oczywiście ukłon w stronę Zwiastuna i pozostałych ludzi pracujących nad tłumaczeniem.
    Oczywiście udostępnimy nasze wynik prac (wszak to OpenSource).

    Czy to zadowoli trochę malkontentckie spostrzeżenia? (tylko proszę bez urazy za przymiotnik ;-), absolutnie nie chcę również negatywnych odbiorów.

    Pozdrawiam, Radek
    Radosław Śliwiński
    MAD Multimedia ____ http:/www.mad.com.pl

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •