pozycjonowanie - Strona 4
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Wyniki 31 do 40 z 50

Temat: pozycjonowanie

  1. #31
    Przeglądacz
    Dołączył
    11-10-2006
    Wpisy
    34
    Punkty
    10

    Domyślny

    nie wiem czemu ale w momencie kiedy pojawiaja ci sie dynamiczne linki (bodajze z kilkoma parametrami) to taka mapa jest zle wygenerowana - nie spelnia schematy xmla, ja recznie wyszukalem te wpisy i je wywalilem, trzeba miec ciut pojecia o xml i schema
    pojawilo mi sie cos takiego na forum punbb i kilka linkow w coppermine gallery

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez yacenty
    nie wiem czemu ale w momencie kiedy pojawiaja ci sie dynamiczne linki (bodajze z kilkoma parametrami) to taka mapa jest zle wygenerowana - nie spelnia schematy xmla, ja recznie wyszukalem te wpisy i je wywalilem, trzeba miec ciut pojecia o xml i schema
    pojawilo mi sie cos takiego na forum punbb i kilka linkow w coppermine gallery
    dzieki za info ...
    błędy wysypało mi przy kolejnych stronach ... znaczy się że mogę GSiteCrawler'a wywalic do kosza


    EDIT ... praktycznie każde narzędzie on line - z katalogu gogla - ma z tym problemy ;/
    Ostanio edytowane przez Trintaga : 05-11-2006 19:31
    :: Agent Ubezpieczeniowy :: OFE - CU :: Fundusz Emerytalny ::
    Wszysko dzięki Joomla

  4. #33
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-02-2006
    Skąd
    Manchester
    Wpisy
    82
    Punkty
    11

    Domyślny

    Więc tak. Zrób sobie mod rewrite. Postaraj się o tresc na stronie z zawartościa słów kluczowych. Poczytaj sobie o wstepie do pozycjonowania np, na www.linux-serwer.info. Czytaj forum http://forum.optymalizacja.com/ Tak na marginesie to wszystkie moje domeny znalazły sie w google do 5ciu dni gdy zacząłem je linkować. Jeśli twoich tam nie ma to do złych katalogów linki dodajesz :o
    www.linkorn.pl/?p=8 System wymiany linków stałych Linkorn
    www.linkiseo.pl/?p=136 Automatyczna dodawarka do katalogów
    http://www.linux-serwer.info SEO i Pozycjonowanie, Linux, marketing internetowy

  5. #34
    qba_avs
    Gość

    Domyślny pozycjonowanie

    Szanowni koledzy i koleżanki.

    W aspekcie pozycjonowania bardzo dużo zostało już tutaj powiedziane, lektury w Internecie również nie brakuje. Chciałbym w tym miejscu podzielić się swoimi doświadczeniami z pozycjonowaniem stron.

    Należy zdawać sobie sprawę, iż pozycjonowanie jest przy obecnym nasyceniu Internetu treścią dużym wyzwaniem. Jest czasochłonne i wymaga koncepcji.

    Przede wszystkim ogromną rolę odgrywa nasza domena. Jeżeli jest słownie słabo związana z treściami, jakie przekazujemy to już mamy pierwszy problem. Polecam wybór domen zbliżonych do słowa kluczowego najlepiej określającego cel istnienia witryny. Wiem, że to trudne, ale jak wcześniej wspomniałem pozycjonowanie w dzisiejszych czasach to sztuka.

    Zatem jeżeli chcemy promować joomle to domena joomla.pl jest w tym aspekcie najlepszym wyborem (1 miejsce w google). Dodatkowo należy zwracać uwagę na fakt, iż nasi Użytkownicy słysząc np. o joomla w pierwszej kolejności, - jeżeli ominą wyszukiwanie po tym słowie Google - właśnie joomla.pl wpiszą w adresie.

    Nie nadmieniłem tego wcześniej, a powinienem iż pozycjonowanie jest dzisiaj głownie ukierunkowanie na algorytmy Googla. W końcu 80% Użytkowników nie może się mylić ;)
    Po wybraniu odpowiedniej domeny przyjrzyjmy się treściom. Koledzy wcześniej wspominali również o grafikach. Nazewnictwo obu tych elementów jest bardzo ważne, a niedoceniane zwłaszcza grafiki. W treści tekstu bezwzględnie muszą występować słowa kluczowe, na których nam zależy, grafiki zaś winny posiadać nazwę pliku odpowiadającą tym słowom. Proszę pamiętać o altach. Napisanie tekstu zarówno dobrego dla oka jak i dla googlebota jest sztuką, którą warto rozwijać.

    Dodatkowo należy mieć świadomość, iż Google zwraca uwagę na ilość treści - mam wątpliwości czy również na ich aktualność (znam z autopsji przykłady staroci lepiej wypozycjonowanych od super nowości notabene na lepszych domenach). To może sugerować, iż ilość linków, które kierują na naszą stronę jest jeszcze ważniejsza.

    Tutaj dochodzimy do kolejnego niezbędnego elementu, jaki są linki prowadzące do naszej witryny. Powiedzieć, iż im ich więcej tym lepiej to wprowadzać w błąd, ponieważ musimy zwracać uwagę na PageRank stron, na których są linki do naszej witryny. Im wyższy PageRank tym lepiej.

    Zachęcam dodawać strony do katalogów, ale z głową, bo może to przynieść odwrotny skutek.

    Poza opisanymi powyżej elementami na pewno zrobić należy mapę strony i to zarówno na naszej witrynie jak i XMLowa dla Googla.

    Nie wypowiadam się, co do tak zwanego zaplecza każdy niech to oceni sam.

    Trochę lektury dodatkowej:
    http://www.google.com/support/webmasters/?hl=pl

    Sprawdź na pewno dla swój witryny:


    site:www.twojadomena.pl - Zaindeksowane strony tej witryny

    link: www.twojadomena.pl - Strony zawierające linki do tej witryny
    cache: www.twojadomena.pl - Aktualna kopia tej witryny w pamięci podręcznej
    info:www.twojadomena.pl - Informacje jakie ma Google o tej witrynie
    related: www.twojadomena.pl - Strony podobne do tej witryny

    Bezwzględnie również PageRank www.optymalizacja.com/pagerank.php

    Co do wspominanego pliku robots.txt to ciekawostką jaką zaobserwowałem jest to że bez niego googlebot nieindeksował witryny, po jego wgraniu od razu zaindeksował (robot skanuje plik mniej więcej co 24 do 48 godzin)

    Zorientowałem się wówczas, gdy zauważyłem jego brak w podstawowym drzewie joomla 1.0.11. W wersji 1.0.8 był standardowo. Co się stało, że go niebyło/nie ma?

    Polecam Wam sprawdzić główny katalog czy macie ten plik.

    PS. Przeczytałem gdzieś, iż Google na nowe witryny nakłada miesięczny okres nie indeksowania ich treści. Sprawdziłem i zaprosiłem robota. Po 48 godzinach witryna była w spisie Googla.

    Być może ktoś z Was ma informacje, o co chodzi. że jednak się pojawiają witryny szybciej, bo to że Google blokuje witryny nowe (miesiąc) i te które łamią zasady pozycjonowania (6 miesięcy) to oczywiste.

    Wiadomości, jakie tutaj zwarłem wynikają z doświadczenia dnia codziennego. Serwis, który prowadzę od ponad trzech lat jest oparty o joomle, wczesniej o mambo. Możecie sami sprawdzić jego wypozycjonowanie w Google.

    Jeżeli macie jakieś pytania z przyjemnością pomogę.

    www.spoleczenstwoinformacyjne.pl
    www.uniqe.pl

    Pozdrawiam
    Jakub Giza

  6. #35

    Domyślny

    No właśnie ja mam Jooomla 1.0.11 i nie ma tam robot.txt co ma zrobić sąd go wziąć i gdzie wkleić???

  7. #36
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sory, nie mam pojęcia, jak to się stało, że "wcięło" plik z pakietu instalacyjnego. Jest tu w załączeniu
    Załączone pliki Załączone pliki
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #37

    Domyślny

    zwiastunie a trzeba do disalow dodawac te wszystkie pliki? czy boty moga cos zlego z nimi zrobic? ja dodalam administratora tylko czy reszte tez warto?

  9. #38
    qba_avs
    Gość

    Domyślny pozycjonowanie

    Zachęcam do blokowania stron zawierających treści, które nie są interesujące dla czytelników. Mam wątpliwości co do standardowego blokowania przez defaultowy plik katalogu images.

    Powodzenia. Zachęcam Was podzielcie się doświadczeniami. Niech joomlowe witryny są czołowką Googla.

  10. #39

    Domyślny

    Dzięki wielkie za pomoc - wszystko już gra Mam nadzieję, że szybko pojawię się w wyszukiwarce

  11. #40
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-11-2006
    Skąd
    Józefów
    Wpisy
    77
    Punkty
    12

    Domyślny Jak wpuścić googlebota do ściśle określonego katalogu?

    Cytat Wysłane przez hazael Zobacz wiadomość

    Plik o poniższej treści ZABRANIA robotom wchodzić do katalogu /administrator, /cache, /components



    Disallow: /administrator/
    Disallow: /cache/
    Disallow: /components/



    W ten sposób można dość dokładnie określić, co robotom wolno czytać, a czego nie.
    A jak udostępnić googlebotowi jeden podkatalog z zablokowanego katalogu, np. wymienionego powyżej /components/?
    Pozdrawiam
    Dorek
    ____________________________
    Taśmy elektryczne MLKS Józefovia

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •