Upgrade z 1.0.12 na 1.0.15 i problem - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 15 z 15

Temat: Upgrade z 1.0.12 na 1.0.15 i problem

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    28-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    mam podobny problem jak DeZ, tylko serwis stoi już jakiś czas i trudno będzie wszystko ogarniać jeszcze raz od początku tak jak w jego przypadku..

    instalowałem joomla 1.0.12a, te nad którym pracował stone (jeżeli się myle proszę mnie poprawić) była tam wersja joomla 1.0.12 stable z polskim adminem i ciekawymi dodatkami.

    postanowiłem migrować do wersji najwyższej - nawet znalazłem do tego odpowiedni plik na joomla.org Joomla_1.0.12_to_1.0.15-Stable-Patch_Package.zip

    dzieję mi się dokładnie to samo co w przypadku przedmówcy
    Witam. Zrobiłem upgrade jak w temacie. O ile front wygląda ok o tyle zaplecze jest nie za ciekawe. Ikonki bez podpisów, część w j.p część w angielskim, brak kilku ikonek.
    W sumie daje sobie radę ale wolałbym jakoś to załatać. Tylko jak
    tymczasem zabieram sie do szukania info na temat spolszczenia admina (gdzieś widziałem na forum ;) )

    - proszę o ewentualne uwagi co do spolszczenia.

    miałbym także pytanie, które mnie nurtuje - czy taka migracja może wpłynąć na działanie rozszerzeń, czy mogą wynikać z tego jakieś komplikacje?

    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    1. czytaj forum
    2. czytaj posty powyżej
    3. do usłyszenia później

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    28-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    oczywiście backupy zrobione więc przywróciłem poprzednio zainstalowaną wersje i zaczynam rozkminiać od nowa. może ktoś potrafi mi jasno wyjaśnić - aktualizacja joomla zawsze wiąże się z podmianą plików na serwerze (w przyp. 1.0.xx), czy istnieje łatka aktualizacyjna z 1.0.12. do 1.0.15 z polskim językiem admina, jeżeli nie to czy trzeba aktualizację robić najpierw do 1.0.15 a później do AL, czy mogę od razu użyć paczki z AL - jeżeli tak to które pliki podmienić? czy jak podmienię wszystko to natrafię na jakieś problemy?

    znalazłem bardzo dużo na temat upgrade - chyba za dużo bo już sam zaczynam się w tym gubić.

    dzięki z góry i pozdrawiam całą społeczność joomla ;)

    Aktualna wersja:
    Pobrana z http://pe.joomlapl.com/ w wersji 1.0.12a. - to pakiet Power Edition kodowany w iso.

    chciałbym migrować do wersji 1.0.15, po uzyciu łatki pobranej z joomla.org
    Joomla_1.0.12_to_1.0.15-Stable-Patch_Package.zip

    chyba wszystko było ok poza adminem.

    odtworzyłem backup do poprzedniej wersji (nie wiem czy potrzebnie), zamierzam zrobić drugie podejście, ale chciałbym wiedzieć w jaki sposób

    - tak jak ostatnim razem skorzystać z łatki z joomla.org, żeby migrować do wersji 1.0.15, a później nadpisanie wszystkich plików na serwerze plikami z wersji 1.0.15AL pobranej z joomla.pl. czy to się uda?

    p.s. wspominałeś że cena aktualizacji jest zależna od dodatków, tzn. że aktualizacje mają wpływ na nie, czy chodziło o aktualizacje dodatków?
    aktualizacje wywołują u mnie lęk i przerażenie - że tyle spędzonych godzin nad konfiguracją joomla może w jednej chwili zostać nieodwracalnie zepsute...
    Ostanio edytowane przez fresz44 : 21-05-2008 19:34 Powód: kontakt z moderatorem

  5. #14
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    nadpisz wszystkie pliki plikami z wydania Joomla + AL (JAL) 1.0.15.
    musi działać
    pamiętaj by zrobić backup!

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    28-02-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    to mi się wydawało za proste - ale jest skuteczne, dzięki crazyluki.

    po aktualizacji podczas sprawdzania pojawia się błąd logowania z frontu (zarówno z modułu CBLogin jak i standardowego Login), problem identyczny jak w tym temacie: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=18232

    pozostaje czekać na CB 1.2 lub rozwiązanie problemu (z tego co wyczytałem to nie zawsze jest z tym problem)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •