flash w header
Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 81

Temat: flash w header

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny flash w header

    Witam
    To chyba niemożliwe żeby nikt o to wczesniej nie pytał, ale ja nie mogę znaleźć na forum odpowiedzi na moje pytanie tzn. W joomli 1.5 chcę zrobić zamianę pliku "header" w formacie jpg na flashowego swf.
    Sprawdziłem rozmiar jpega i zrobiłem swfa który ma zastąpić w całości wcześniejszy rysunek.
    Jeśli ktoś już opisał ten problem to poproszę tylko o linka żeby niepotrzebnie nie przepisywać tego samego.
    z góry dziękuję

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Należałoby osadzić ten swf za pomocą modułu mod_banner, lub własnego modułu z kodem umożliwiającym wyświetlenie pliku swf w wybranej pozycji strony.

    EDIT.
    Może dodam sprawdzony przeze mnie sposób na zamianę logo jpg na logo we flashu w formacie obrazka swf.

    1. Wejdź w komponent Reklamy i utwórz tam odrębnego klienta nazywając go np. logo flash.
    2. Dodaj nową kategorie w tym komponencie. Można ja też nazwać logo flash.
    3. Plik z bannerem swf wstaw do katalogu images/banner.
    4. Przygotuj też odrębną kategorię reklamy, nazwać ją można też logo flash. Wskaż w Wybór grafiki wgrany plik swf, określ rozmiar tego bannera w polu Szerokość i Wysokość.
    5. Następnie sklonuj moduł mod_banner i w tym sklonowanym ustaw wyświetlanie tylko klienta logo flash i kategorię logo flash. Wybierz pozycje odpowiadającą miejscu wyświetlania logo w jpg. Opublikuj ten moduł.
    Taka operacja pozwoli Ci na wstawienie w miejscu przewidzianym na zwykłe logo wyświetlania bannera w formacie swf.

    Może się zdarzyć, że banner w swf, znajdujący się na górze strony może kolidować z rozwijanym menu, zasłaniając rozwijane elementy tego menu.
    W takich przypadkach należy wpisać w pliku modules/mod_banners/helper.php wmode="opaque".
    Otwórz plik modules/mod_banners/helper.php - fragment kodu, który embeduje .swf-y jest na samym końcu.
    Pomiędzy <object classid=... a </object> ustaw parametr <param name=\"wmode\" value=\"opaque\">
    To dla IE, a dla FF:
    W linii <embed src=... wstaw wmode=\"opaque\"

    Jest jednak pewien mankament takiego sposobu osadzania banneru flash - nie zawsze wyświetla się on w pełnej animacji, nie wiem dlaczego skraca część sekwencji.

    Rozwiązaniem powyższego problemu może być zastąpienie modułu mod_banner własnym modułem (mod_custom) zawierajacym bezpośredni kod umożliwiający wyświetlenie bannera wykonanego we flashu.
    W takim module wystarczy wpisać kod:
    <div>
    <object height="132" width="1030" codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=10,0,32,18" style="vertical-align: middle;" classid="clsid:d27cdb6e-ae6d-11cf-96b8-444553540000">
    <param name="allowScriptAccess" value="sameDomain" />
    <param name="quality" value="high" />
    <param name="src" value="images/flash/nazwa_pliku.swf" /><embed height="132" width="1030" src="images/flash/nazwa_pliku.swf" quality="high" allowscriptaccess="sameDomain" style="vertical-align: middle;" type="application/x-shockwave-flash";" wmode="opaque"></embed>
    </object>
    </div>
    rozmiary pliku podałem przykładowe (takie, jak sam zastosowałem u siebie), ścieżkę dostępu do pliku swf również można dostosować do swojego umiejscowienia danego pliku. Jest tu też ujetę odblokowanie wspomnianego powyżej zasłaniania przez banner innych fragmentów strony.
    Ostanio edytowane przez alex51 : 21-02-2010 17:16

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    ok, dziękuję alex51. Dziś jeszcze biorę się za to. Nie omieszkam podzielić się wrażeniami.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    I nie zapomnij zmienić ścieżki do pliku .swf na bezwzględną, bo możesz się zdziwić, że pomimo poprawnego ustawienia wszystkiego flash i tak się nie wyświetla.

  6. #5
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Akurat w tym przypadku nie jest niezbędne podawanie bezwzględnej ścieżki. Co innego, jak sie korzysta z modułu mod_flashmod, wtedy taki opis miejsca przechowywania pliku daje gwarancję wyświetlania swf na wszystkich pozycjach przewidzianych do pokazywania.
    Chciałbym przy okazji dodać do wcześniejszej wskazówki małą uwagę: wprowadzać należy ten kod przy zamkniętym edytorze i w takiej opcji zapisać i nie uruchamiać w tym module podglądu przez edytor, bo bywa, że zmienia się wtedy kod, a dokładniej - znika jego fragment " wmode="opaque".

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    Nie będę się z Tobą sprzeczał, bo zapewne masz na koncie kilkadziesiąt razy więcej stron w Joomla niż ja i dużo większe doświadczenie i zapewne nie raz i nie dwa będę zdany na Twoją pomoc. Ja przeważnie używając modułu banera lub reklam i wstawiając w nie flasha mam problem właśnie ze ścieżką. Zwykle muszę podać bezwzględną, bo inaczej mi się nie wyświetla lub wyświetla tylko preloader.
    Ale nawiązując właśnie do względnej/bezwzględnej ścieżki mam pytanie. Czy spotkaliście się z tym, że podając ścieżki względne część grafik wyświetla się poprawnie, część wcale pomimo tego, że jest to ten sam plik? Wyjaśnię jaśniej. Mam plik 4x4, który po rozciągnięciu w artykule jest linią (ielśtam x 4) ograniczającą od góry i od dołu artykuł oraz dzielącą części artykułu. Jednym słowem ta sama grafika w jednym artykule występuje kilkakrotnie i o dziwo przy ścieżkach względnych część tych obrazów widać, a części nie. Co to może być?

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez MagicWawa Zobacz wiadomość
    Nie będę się z Tobą sprzeczał, bo zapewne masz na koncie kilkadziesiąt razy więcej stron w Joomla niż ja i dużo większe doświadczenie i zapewne nie raz i nie dwa będę zdany na Twoją pomoc.
    Forum Joomla, to wspólnota jej użytkowników, więc nie w sprzeczaniu się ale we wzajemnym uczeniu się i wymianie własnych spostrzeżeń upatruje sensu istnienia tego forum.
    Ja przeważnie używając modułu banera lub reklam i wstawiając w nie flasha mam problem właśnie ze ścieżką. Zwykle muszę podać bezwzględną, bo inaczej mi się nie wyświetla lub wyświetla tylko preloader(...)
    To interesujace, ale powiedz w którym miejscu masz okazję wstawiać bezwzględną ścieżkę do pliku swf używając modułu bannera lub reklam? W standardowym module mod_banner nie ma miejsca na opisywanie ścieżki. Jest ona natomiast w module mod_flashmod i tam zapewnia pełne wyświetlanie bannera swf. Jest też w podanym przeze mnie powyżej cytacie kodu osadzającego baner. Jednak tam podanie takiej, jak widać ścieżki, nie sprawia wspomnianych przez Ciebie kłopotów. Problem jest z pełnym wyswietlaniem animacji swf prze użyciu standardowego modułu mod_banner, czy moze na to masz jakiś sposób? Nie tylko ja byłbym wdzięczny Ci za pomoc w tej sprawie.

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    03-06-2009
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    172
    Punkty
    46

    Domyślny

    My chyba o czymś innym mówimy. Ty mówisz o podmianie modułu, a ja o wykorzystaniu komponentu reklam i umieszczeniu flasha jako reklamy w module pokrywającym nagłówek strony lub miejsce, gdzie ten flash ma się znaleźć. Chyba nie wychodzi mi to tłumaczenie, więc może zerknij na dwa screeny. Pierwszy przedstawia nagłówek we flashu na stronie z pozycją modułu, w którym jest wyświetlony, a drugi wstawienie go od strony zaplecza, gdzie jest kod tego flasha.
    Pierwszy Drugi

    Mam cichą nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi, bo ja sam chyba nie bardzo rozumiem, albo się zamotałem już.

  10. #9
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    @alex51 a w jakich przypadkach miałeś te problemy?
    Przy długich animacjach?
    Zapisanych np. jako SWF v.10?

    Pytam o to bo sam takich problemów nie miałem nigdy ale kod w mod_banners.helper.php wygląda tak:
    $html = "<object classid=\"clsid27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000\" codebase=\"http://fpdownload.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=6,0,0,0\" border=\"0\" width=\"$width\" height=\"$height\">
    <param name=\"movie\" value=\"$imageurl\"><embed src=\"$imageurl\" loop=\"false\" pluginspage=\"http://www.macromedia.com/go/get/flashplayer\" type=\"application/x-shockwave-flash\" width=\"$width\" height=\"$height\"></embed>
    </object>";
    }

    return $html;
    czyli jeśli jest
    version=6,0,0,0
    to może być problem jeśli ktoś zapisał np. we flash v.9...
    Warto poprawić sobie kod w tym module chyba....
    Bo niektórzy na serio uzywaja jeszcze starych wersji

    Zaciekawił mnie problem...
    Ostanio edytowane przez souacz : 21-02-2010 23:50
    c'est la żizń...

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witaj alex51
    Robię krok po kroku wszytko tak jak napisałeś i zatrzymałem sięna punkcie 5. Nie mogę bowiem znaleźć mod_banner żybym mógł go sklonować. Napisz proszę gdzie go szukać. z góry dziękuję

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Flash header co zrobic?
    przez armin12345 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post/autor: 10-08-2010, 15:00
  2. Sobi2 a header Flash
    przez morphic na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-11-2009, 00:15
  3. Header strony (top) z banerem Flash
    przez Bartek.baran na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-11-2009, 13:15
  4. Inny flash w header na podstronach
    przez Arbak na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 26-05-2006, 15:41
  5. Flash Header w dziwnej templatce
    przez peter_black na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-05-2006, 22:50

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •