Bezpieczeństwo w Joomli - czyli jak postarać się utrudnić życie hakerom
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Bezpieczeństwo w Joomli - czyli jak postarać się utrudnić życie hakerom

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-12-2013
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    38
    Punkty
    3

    Domyślny Bezpieczeństwo w Joomli - czyli jak postarać się utrudnić życie hakerom

    Chciałem się dzisiaj podzielić z Wami moimi przemyśleniami na temat bezpieczeństwa w Joomli. Moja żyłka poszukiwacza wymusiła na mnie zagłębienie się w ten temat, który notabane jest ostanio bardzo popularny. Postanowiłem zebrać więc to czego udało mi się nauczyć lub dowiedzieć i wyrazić to w formie wideotutoriali (nie wiem czy to dobry dział, ale lepszego nie znalzałem). Część osób nie skorzysta pewnie z informacji w nich zawartych, ale osoby raczkujące w Joomli byćmoże znajdą coś dla siebie

    Tutorial I
    Pierwszy mój tutorial dotyczy zabezpieczania Joomli juz na etapie instalacji. Większość wideotutoriali z jakimi się spotkałem pokazuje jak prawidłowo zainstalować CMS (z reguły na serwerze lokalnym). Niestety znikoma ich ilość zwraca uwagę na zagadnienia bezpieczeństwa. Nowicjusze tworzą strony www na ich podstawie i niechcący sami zapraszają do włamów (nie powiem sam na to nie zwracałem uwagi). Tworząc następne wiryny powielają te same błędy i wyrabiają sobie złe nawyki bezpieczeństwa (zabezpieczanie powinno byc rutyną). To jest mój pierwszy tutorial więc proszę się nie śmiać - miałem kilka problemów technicznych i stresa lekkiego:

    jakość i narracja nie jest pierwsza klasa i generalnie mało mi się podoba, ale pierwsze koty za płoty


    Tutorial Ia
    Generalnie ten tutorial powinienem zrobić jako pierwszy, ale jak zwykle mądry Polak po szkodzie. Pozwoliłem sobie zrobic tutorial o darmowym programie KeePass. Jest to niewielka aplikacja, dzieki której możemy generować i zachowywać silne hasła do naszych Joomlowych baz danych i kont administracyjnych. Program przechowuje nasze hasła w zaszyfrowanej bazie danych, która notabene jest chroniona hasłem. dodatkowo dostepnośc w wersji PORTABLE pozwala nam mieć mobilne centrum dowodzenia hasłami na pendriv-ie.
    Keepass - Jak nie matwić się o silne hasła ( nie mogłem wstawić drugiego wideo )

    Planuje stworzenie dalszych tutoriali tego tupu prowadzących użytkownikó dalej w tą tematykę. Mam nadzieję, ze moja praca się komuś przyda No i oczywiście czekam na opinie
    Ostanio edytowane przez Goofson : 06-12-2013 18:36
    NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI.
    ====================================
    *nie mniej mądry uczy się na cudzych, głupi na własnych


Podobne tematy

  1. Bezpieczeństwo
    przez sliders na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-06-2013, 07:37
  2. Jak zwiększyc bezpieczeństwo Joomli 1.7?
    przez mw_1975 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-12-2011, 21:03
  3. Bezpieczeństwo witryny - jak wybrać hosting?
    przez pawinf na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 09-02-2011, 17:24
  4. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 08-05-2009, 17:38
  5. Bezpieczeństwo
    przez pomian1 na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-08-2006, 19:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •